canlı destek

Yayınlar


Yayınlar - Arşiv

Haziran 2004’te ADİKAM tarafından Tire kentinde on ülkeden gelen uzmanlarla gerçekleştirilen Uluslararası Lamartine Kolokyumu’nun bildirileri, Fransızca olarak ADİKAM Müdürünün editörlüğünde ve Ankara Fransız Büyükelçiliğinin maddi katkısıyla E.Ü. Basımevinde  Actes du Colloque International Lamartine adıyla 2004 yılın son günlerinde yayınlanıp 2005 yılından itibaren hem T.C. Dışişleri Bakanlığı hem de Ankara Fransız Büyükelçiği’nin yardımlarıyla yapılmaktadır.

Merkezin düzenlediği uluslararası toplantılarının iki bildiri kitabı, ayrıca Sorbonne Üniversitesi web sitesinde 2001 kollokyumunun orijinal dilde sesli ansiklopedi de yer alan bildiriler ve yabancı dilde 3, Türkçe 1 makalesi bulunmaktadır.

ADİKAM’ın 2001 yılında Sorbonne Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu Fransız Seyahatnameleri ve Tarihin Aynasında İzmir konulu Uluslararası Kolokyumun tüm Fransızca bildirileri İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Türkçe olarak kitaplaştırılmış olup 2002 ilkbaharında  Kent Kitaplığı Cilt 26 olarak piyasaya çıkmıştır. 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ